Wszyscy jesteście zwycięzcami

12-05-2017

11 maja 2016 r. w łańcuckiej hali MOSIR odbyła się jubileuszowa 10. edycja Spartakiady Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego - Łańcut 2017. 
Rozgrywki oficjalnie otworzyli Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus oraz Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Ksiądz Artur Janiec. 
Uroczyste rozpoczęcie uświetniły występy dwóch duetów z Uczniowskiego Klubu Sportowego Akrobata Łańcut, tancerek z Zespołu Tanecznego „Iskierka”, które wystąpiły z premierowymi choreografiami, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Łańcuta oraz członkowie klubu LUKS „Zieloni” Łańcut.
W sportowych zmaganiach wzięli udział podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego Caritas w Wysokiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rakszawie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. 
Uczestnicy zmierzyli się m.in. w rzutach do kosza, tenisie stołowym, podnoszeniu ciężarów, unihokeju, rzutkach do tarczy, szachach, rzutach do celu czy skokach na piłce. W tym szczególnym dniu wszyscy zasłużenie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę, do zobaczenia już za rok!