XX Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

06-06-2023

W minioną niedzielę, 4 czerwca 2023 r., na terenach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się  XX  Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. Wydarzenie, którego organizatorami byli Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z Powiatem Łańcuckim  rozpoczęło się Maszą św. w łańcuckiej farze. Liturgii przewodził i homilię wygłosił Metropolita Przemyski abp. Adam Szal. Po Mszy zebrani przeszli ulicami miasta na teren pikniku w asyście Orkiestry Dętej z Kraczkowej.              Uroczystego otwarcia pikniku dokonali poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec oraz starosta łańcucki Adam Krzysztoń.

Na scenie w programie artystycznym, zaprezentowały się powiatowe jednostki organizacyjne zajmujące się osobami niepełnosprawnymi , Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, obchodzący 30.lecie działalności Zespół Taneczny GRACJA, zespół Golden Age oraz gwiazda wieczoru KORDIAN.

Mieszkańcy naszego Domu wystąpili w programie słowno-muzycznym przygotowanym przez  instruktora terapii Iwonę Bojda we współpracy z Panią  Agnieszką Szpunar ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie. Na scenie prezentowali się Aleksandra Szpytma, Franciszek Piechuta, Jan Jabłek, Henryk Ziaja, Andrzej Gaweł wspierani przez naszych pracowników. Występ porwał do tańca zgromadzoną publiczność .

Na pikniku można było  skosztować regionalnych przysmaków i słodkości przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, sprawdzić ciśnienie krwi, sprawdzić swe umiejętności strzeleckie pod okiem żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, dowiedzieć się nieco więcej o pracy Policjanta i Strażaka. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje, tatuaże, gry i zabawy zręcznościowe, dmuchana zjeżdżalnia ,cukrowa wata, lody i inne pyszności

W trakcie pikniku w budynku Bursy  można było podziwiać wystawę prac pt. „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

Pogoda tradycyjnie na Pikniku dopisała, humory też - więc uczestnicy imprezy , wśród których było bardzo dużo mieszkańców naszego powiatu zabrali ze sobą miłe wspomnienia.