XV Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

25-07-2016

W niedzielę 24 lipca braliśmy udział w XV  Rodzinnym Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych z udziałem pielgrzymów z Gabonu  udających się na  Światowe Dni Młodzieży. Tradycyjnie Piknik odbywał się na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Nasi mieszkańcy przygotowali wystawę prac wykonanych w ramach zajęć terapii oraz krótki występ. Panie Wanda Baran i Elżbieta Wolke zaprezentowały zabawne wiersze z przymrużeniem oka o wieku „mocno dojrzałym”. Nasze stoisko odwiedziło bardzo dużo osób . Szczególne zainteresowanie naszymi pracami prezentowanymi na naszym stoisku okazali goście z Gabonu. Otrzymali od nas białe róże wykonane przez mieszkańców. Pogoda jak zwykle dopisała. Piknik rozpoczęła msza św. W Kościele Farnym skąd po jej zakończeniu uczestnicy z towarzyszeniem orkiestry przeszli na Pikniku. Oficjalnego otwarcia dokonali organizatorzy, a byli to : Polski Związek Niewidomych Koło w Łańcucie, Powiat Łańcucki, Miasto Łańcut, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie.

Patronatem honorowym imprezę objęli:abp Adam Szal - Metropolita Przemyski, Kazimierz Gołojuch - Poseł na Sejm RP oraz Maciej Szymański - Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON.