XIV Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

22-06-2015

21 czerwca na boiskach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się XIV Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych , w którym brali czynny udział mieszkańcy naszego Domu. Głównymi organizatorami byli Starosta Łańcucki, Burmistrza Miasta Łańcuta, Zarząd Powiatowego Koła Związku Niewidomych w Łańcucie, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie i Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Dom Pomocy Społecznej w Łańcucie był jednym z współorganizatorów .Piknik zapoczątkowała Msza Święta o godzinie 11 w łańcuckiej farze pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Niemca z udziałem księdza Prałata Władysława Kenara, księdza Prałata Artura Jańca-dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz księdza Janusza Zajdla zastępcy dyrektora Caritas , po której wszyscy uczestnicy w uroczystej defiladzie w akompaniamencie kapeli ludowej ,,Wysoczanie” z Wysokiej przemaszerowali ulicami Łańcuta na boiska sportowe Zespołu Szkół Technicznych.
 Uczestnicy rodzinnego pikniku mieli okazję obejrzeć atrakcyjne występy zespołów artystycznych, wśród których byli reprezentanci naszego DPS. Grupa naszych mieszkańców wystąpiła z krótkim programem muzycznym z wiązanym z latem i zbliżającymi się wakacjami . Osoby które przybyły na piknik mogły uczestniczyć w grach i zabawach z nagrodami, obejrzeć sprzęt pożarniczy jakim dysponuje Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie, zapoznać się bliżej z wyposażeniem policji prezentowanym przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Najmłodsi mieli również wiele atrakcji: bawił ich wesoły klown mogli skorzystać ze zjeżdżalni, raczyć się słodyczami oraz watą cukrową serwowaną przez organizatorów, a także otrzymać drobne paczki ufundowane przez patrona strategicznego imprezy- sieć sklepów ,,Biedronka”.
Nie zabrakło stołów biesiadnych. Kosztować można  było polskie jadło  serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Medyni Głogowskiej z przepysznymi pierogami i innymi smakołykami własnego wyrobu. Był też bigos  przygotowany przez Bursę Szkolną oraz Dom Pomocy Społecznej dla  wszystkich aktywnych uczestników Pikniku.
Wszyscy razem bawili się doskonale; zarówno osoby sprawne jak i niepełnosprawne,  Piknik był kolejną okazją do zawiązania  prawdziwej  wspólnoty  i wzajemnej integracji. Stało się to możliwe dzięki wspólnemu działaniu różnych placówek, stowarzyszeń, instytucji i szkół, dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej i otwartym sercom wielu prywatnych osób.