XII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

11-06-2013

W minioną niedzielę 9 czerwca odbył się XII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. W tym roku impreza miała zasięg większy niż powiatowy bo współorganizatorem  Pikniku była Caritas Archidiecezji Przemyskiej . Po Mszy Świętej koncelebrowanej, pod  przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Szala  uczestnicy Eucharystii przemaszerowali   z Kościoła Farnego  na boiska łańcuckiego Zespołu Szkół Technicznych. Oficjalnego otwarcia Pikniku dokonali wspólnie : Starosta  Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Prezes Powiatowego Koła Związku Niewidomych Marian Wrona, Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Ksiądz Dyrektor Artur Janiec, Dyrektor PCPR w Łańcucie Joanna Dubiel-Sowa , Przewodnicząca Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych  Jadwiga Cwynar, Komendant Miejskiej Policji w Przemyślu  Inspektor dr Krzysztof Pobuta.

Program  Pikniku był bardzo bogaty a składały się na niego gry i zabawy dla dzieci (z nagrodami) , wystawy i kiermasze , artystyczne występy współorganizatorów wśród których byli mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, występy zespołów tanecznych  i wokalnych , pokazy sprzętu pożarniczego w wykonaniu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Mieszkańcy naszego DPS zaprezentowali montaż słowno muzyczny pt. „Gdybym miał gitarę” przygotowany przez instruktorów terapii Iwonę Bojda  i Ryszarda Szpunara  pod  kierownictwem Elżbiety Pabjan-Drozdowskiej. W trakcie występu na gitarze grał Damian Kruczek  stażysta w DPS. Na scenie ,w pięknych strojach, prezentowali się nasi artyści w składzie : Babiarz Lesław , Baran Wanda , Bytnar Maria, Dołęga Mieczysław , Golak Anna , Kot Zofia , Ochędowska Zofia ,Wolke Elżbieta , Ulma Jerzy , Urbaniak Zofia. Ponadto na stoisku pod namiotem prezentowane były prace wykonane przez naszych mieszkańców w ramach terapii zajęciowej. Nasz namiot odwiedziło bardzo dużo osób będących  na pikniku . Był też u nas Pan Starosta i z uznaniem  oglądał wykonane prace. W trakcie trwania Pikniku występowali goście specjalni zaproszeni przez Księdza Dyrektora. Godzinny  program prowadził dziennikarz, komentator sportowy TVP Przemysław Babiarz ( rodowity przemyślanin) . W koncercie  grupa wokalna Soul z Sanoka zaprezentowała kilka utworów muzyki rozrywkowej oraz pieśni gospel. Na zakończenie ,z zespołem muzyków , wystąpił Tomasz Kamiński  solista , autor wielu słynnych utworów m. in. „Tyko mnie poprowadź”.