X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

12-05-2017

11 maja 2017 r. w łańcuckiej hali MOSIR odbyła się jubileuszowa 10. edycja Spartakiady Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego - Łańcut 2017.
       Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali : Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus oraz Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Ksiądz Artur Janiec.
       Przed rozpoczęciem zawodów zaprezentowały się zespoły akrobatyczne z Uczniowskiego Klubu Sportowego Akrobata Łańcut, a także Zespół Taneczny „Iskierka” z premierowymi choreografiami. Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Łańcuta zapewniła oprawę muzyczną.
       W sportowych zmaganiach aktywnie uczestniczyli mieszkańcy naszego DPS dzielnie stawiając czoła swoim przeciwnikom.
A byli to  podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego Caritas w Wysokiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rakszawie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, Polskiego Związku Niewidomych oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Zawody rozgrywane były w różnych kategoriach m.in. w rzutach do kosza, tenisie stołowym, podnoszeniu ciężarów, unihokeju, rzutkach do tarczy, szachach, rzutach do celu czy skokach na piłce. W dniu rozgrywania zawodów  wszyscy byli zwycięzcami i  zasłużenie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę, do zobaczenia w przyszłym roku!