Wycieczka do Krakowa

01-07-2022

Tym razem Kraków. 28 czerwca po dwóch latach przerwy grupa mieszkańców wraz z opiekunami odwiedziła miasto Kraka. Tym razem w programie było zwiedzanie Starego Miasta i Krakowskiego Kazimierza. Ponieważ trasa wymagała pokonywania dużych odległości , a upał nie był naszym sprzymierzeńcem, wybraliśmy elektryczne melexy. 

Kościół Mariacki i hejnał z jego wieży przywitały nas na Starym Mieście. Potem przejeżdżając  malowniczymi uliczkami widzieliśmy m. in Teatr Juliusza Słowackiego, mury miasta , Bramę Floriańską, Barbakan, muzeum Czartoryskich, Rynek, Sukiennice, Plac Szczepański, Ulicę Bracką, Okno Papieskie przy Franciszkańskiej. Wstąpiliśmy do kościoła Parafialnego p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej prosić o opiekę i wsparcie Św. Rity

Krakowski Kazimierz jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie Współcześnie Kazimierz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa. To tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica. Po dwóch godzinach wróciliśmy do autokaru i wtedy spadł deszcz. Zrobiło się bardzo przyjemnie bo spadła temperatura i „było czym oddychać”.

Drugim punktem wycieczki była wizyta Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Instytut Św. Jana Pawła II.

Zjedliśmy tam obiad po czym udaliśmy się na wspólną modlitwę – Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Każdy mógł się pomodlić przed obrazem Jezusa Miłosiernego powierzając swoje intencje.

Moc przeżytych wrażeń pozostanie na długo w pamięci uczestników wycieczki.