VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

26-05-2013

25 maja w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego, w której brali udział mieszkańcy naszego Domu.
Organizatorami Spartakiady byli : Starosta Łańcucki, Burmistrz Miasta Łańcuta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Duszpasterstwo Osób Niesłyszących Rejonu Łańcuckiego. Honorowy patronat nad Spartakiadą objął Kazimierz Gołojuch – Poseł na Sejm RP.
Honorowym gościem zawodów był Pan Rafał Wilk były żużlowiec , który w 2012 roku podczas XIV letnich igrzysk paraolimpijskich w Londynie zdobył dwa złote medale w kolarstwie szosowym w kategorii H3 (tzw. handbike): w jeździe na czas na dystansie 16 kilometrów z czasem 25.24,17 (5 września), oraz w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 64 kilometrów z czasem 1:50:05 (7 września)
Przed rozpoczęciem Spartakiady pokaz zmagań rycerskich oraz tańce z okresu średniowiecza zaprezentowali członkowie Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego. Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości , na halę sportową przy dźwiękach marsza, wprowadzone zostały reprezentacje wszystkich uczestników zawodów.
Zaangażowania w zmaganiach można było pozazdrościć niepełnosprawnym sportowcom. Mieszkańcy naszego DPS brali udziału w następujących konkurencjach :
-tenis stołowy – Lesław Babiarz i Mieczysław Sudoł
-rzut woreczkiem do celu – Zofia Kot , Zofia Urbaniak , Anna Golak , Grażyna Radomska , Maria Bytnar , Mieczysław Dołęga , Jerzy Ulma
-rzut lotką do tarczy – wszyscy biorący w dwóch wyżej wymienionych konkurencjach.
Na zakończenie spartakiady rozegrany został mecz siatkówki pomiędzy reprezentacjami Osób Niesłyszących a Pracownikami Starostwa Powiatowego w Łańcucie.
Po zakończeniu sportowych wszyscy biorący udział w zawodach jak też osoby przygotowujące zawodników otrzymali pamiątkowe medale a jednostki i organizacje wystawiające drużyny pamiątkowe statuetki.
Do zobaczenia za rok na kolejnej Powiatowej Spartakiadzie!