PODSTAWOWE ZASADY UCZESTNICTWA

 • Uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność (po podpisaniu stosownej zgody przy zgłaszaniu się i odbieraniu materiałów).
 • W razie niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu (nie zapewniamy na trasie możliwości przewozu uczestników).
 • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej tylko pod opieką prawnego opiekuna lub za jego pisemną zgodą.
 • W trasie poruszamy się w grupach składających się z mniej niż 10 osób (od 1 do 9), zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach, które prowadzą po drogach asfaltowych.
 • Od momentu dotarcia na I stację obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem.
 • Wyjątkiem od tej zasady są rozważania na każdej ze stacji. W ich trakcie, po przeczytaniu tekstu, można dyskutować na temat znaczenia i sposobu rozumienia danego fragmentu z resztą uczestników.
 • Poniżej znajduje się   formularz oświadczenia jako osoby pełnoletniej lub niepełnoletniej, który należy pobrać, wydrukować i wypełnić.
 • Podpisany złożysz w recepcji DK 16 marca. Recepcja będzie czynna od 18.00 do 19.45
  w podziemiach kościoła św. Michała Archanioła w Łańcucie. 

PRZYGOTOWANIE

 Łańcucka Droga Krzyżowa skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć dni Wielkiego Postu. W jej trakcie każdy z uczestników będzie miał możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej skupiając się nad medytacją rozważań przygotowanych przez organizatorów ŁDK oraz pokonując pieszo kilometry drogi.

Każdy uczestnik Łańcuckiej Drogi Krzyżowej zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy wędrówki:

– odpowiednie obuwie i ubranie do pokonania trudnej trasy
– naładowana latarka, + zapasowe baterie
– wysokokaloryczne jedzenie i picie,
– podstawowe opatrunki,
– odblaski itp.

Zalecamy także zabranie w trasę kijków przeznaczonych do wędrówek pieszych (np. do nordic walking).

UCZESTNICY OTRZYMAJĄ

 • przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej,
 • mapki wraz z podstawową informacją dotyczącą trasy wędrówki,

 

UWAGA: zapewniamy powyższe materiały tylko dla osób zgłoszonych poprzez formularz internetowy. Liczba uczestników nie jest ograniczona.

Obowiązuje jednak zapis przez Internet

PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI O UDZIALE W DRODZE, MAJĄC NA WZGLĘDZIE INDYWIDUALNE MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWE.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu:

- 609766170

- 609453859