Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie

04-06-2018

W środę, 31 maja 2018 r. odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę podinsp. Andrzeja Żygadło – Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. W uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, który powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie insp. Markowi Mendoniowi.

Uroczystości poprzedziła msza święta, którą odprawiono o godz. 7.30 w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie. Eucharystię w intencji policjantek, policjantów, pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i ich rodzin, samorządowców oraz dziękczynną za służbę w powiecie łańcuckim poprowadził ksiądz prałat dr Tadeusz Kocór Archiprezbiter Łańcucki. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele  władz samorządowych i instytucji z powiatu łańcuckiego, policjanci, pracownicy oraz poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie rozpoczęła się o godz. 12. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. W uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa oraz zaproszeni goście: Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa – Kraus, Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Stanisław Panek, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta Joanna Rupar, Wójt Gminy Białobrzegi Franciszek Masłoń, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański, Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza, Wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar, Wójt Gminy Rakszawa Maria Kula, Wójt Gminy Żołynia Andrzej Benedyk, Wójt Gminy Gać Grażyna Pieniążek, Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia, Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku insp. Marek Mendoń, Prokurator Rejonowy w Łańcucie Marek JękotRenata Jucha Prezes Sądu Rejonowego w Łańcucie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Leżajsk Zenon Szkamruk, Nadleśniczy Nadleśnictwa KańczugaTomasz Smędra wraz z emerytowanym Nadleśniczym Juliuszem Wójcikiem, ks. Prałat dr Tadeusz Kocór Dziekan Dekanatu Łańcut i archiprezbiter łańcucki, ks. prał. dr Wojciech Pac Dziekan Dekanatu Kańczuckiego, ks. Marek Blecharczyk Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Łańcucie, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie Marek Kuźniar, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łańcucie Leszek Bar, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łańcucie Anna Skóra, Prezes Zarządu Centrum Medycznego w Łańcucie Łukasz Wais, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie Jerzy Hałka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie Andrzej Piechowski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSSZZP w Rzeszowie asp. szt. Józef Bąk, Przewodnicząca NSZZPP Zarządu Terenowego KPP Łańcut Katarzyna Mielcarek.

Po przywitaniu zaproszonych gości Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie podinsp. Andrzej Żygadło uroczyście pożegnał się ze sztandarem łańcuckiej jednostki i złożył meldunek o zdaniu obowiązków służbowych, które Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa powierzył insp. Markowi Mendoniowi.

Następnie głos zabrali zaproszeni gości, którzy podziękowali podinsp. Andrzejowi Żygadło za wzorową współpracę i wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Odchodzący na emeryturę podinsp. Andrzej Żygadło, podziękował zaproszonym gościom za wzorową i godną naśladowania współpracę, współdziałanie i wzajemne zaufanie oparte na szacunku, lojalności i właściwych wartościach. Słowa podziękowania za wzorowe wykonanie obowiązków służbowych i pracę skierował również do wszystkich policjantów i pracowników łańcuckiej jednostki. Na koniec swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie jeszcze raz podziękował przybyłym gościom oraz wręczył pamiątkowe grawerotny. Po zakończonej uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie oraz rozmowy i spotkanie w przyjacielskim gronie.

Źródło: KPP Łańcut