Złoty Jubileusz łańcuckiej poradni

08-06-2018

"Dwa mózgi w szkole - dlaczego czasem trudno zrozumieć uczniów?" to hasło Powiatowej Konferencji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Łańcucie. Towarzyszy ona obchodom Jubileuszu 50-lecia pracy poradni.

Wykładów dr Marka Kaczmarzyka, nauczyciela i wykładowcy, biologa, neurodydaktyka i memetyka, popularyzatora nauki, twórcy podręczników i programów szkolnych wysłuchali nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkolni z terenu powiatu łańcuckiego. Wykłady "Neurorozwój - dlaczego czasem trudno porozumieć się z uczniami?" oraz "Pamięć i uwaga - dlaczego nie wszystko pamiętamy?" będące propozycją spojrzenia na proces edukacji przez pryzmat podłoża biologicznego w odniesieni do najnowszych osiągnięć neuronauk wesprą pracę odbiorców.

W części jubileuszowej dyrektor poradni Elżbieta Dolata zaprezentowała historię i działalność Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Łańcucie, a zaproszeni goście przekazali gratulacje. Wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, wręczając okolicznościową grafikę z wizerunkiem patrona powiatu łańcuckiego św. Michała Archanioła podkreśliła zasługi poradni, merytoryczne wsparcie dla szkół oraz rodziców, którzy od półwiecza korzystają z poradni. Wśród gości zauważyć można było przedstawicieli samorządów z terenu powiatu łańcuckiego, dyrektorów poradni psychologiczno-pedagogicznych z Podkarpacia, kierowników jednostek współpracujących z poradnią, przedstawicieli Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz byłe panie dyrektor, którym podziękowała obecna dyrektor wraz z pracownikami.

W trakcie konferencji Biblioteka Pedagogiczna w Łańcucie zaprezentowała nowości wydawnicze oraz publikacje poświęcone tej tematyce. Można było również zapoznać się z propozycjami książkowymi wydawnictwa "Dobra Literatura".