Zasłużeni dla obronności kraju z Powiatu Łańcuckiego.

20-03-2014

W dniu 19 marca 2014 r. w Bursie Szkolnej w Łańcucie odbyła się uroczystość wręczania srebrnych medali „Za zasługi dla obronności kraju. W spotkaniu udział wzięli rodzice z terenu powiatu, których trzech i więcej synów nienagannie odbywało zasadniczą służbę wojskową, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Rzeszowie ppłk Marcin Żal, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie mjr Zbigniew Winiarski, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wójt Gminy Rakszawa Maria Kula, Wójt Gminy Żołynia Andrzej Benedyk, Wójt Gminy Białobrzegi Franciszek Masłoń, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański oraz Wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar.
Medal "Za zasługi dla obronności kraju" jest polskim odznaczeniem wojskowym, nadawanym przez Ministra Obrony Narodowej. Medal został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 r. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Z terenu Gminy Rakszawa:
Helena i Czesław DEC
Czesława i Tadeusz JĘKOT

Z terenu Gminy Białobrzegi:
Wiesława CHMIEL
Kazimierz DZIURA
Zofia i Stanisław MAREK
Janina i Wacław PACZOCHA

Z terenu Gminy Żołynia:
Janina BECHTA
Rozalia i Józef BRZEZICKI