V Łańcucki Klasyk Szosowy

10-08-2017

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie zwraca się z prośbą do mieszkańców  o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w dniu  20 sierpnia 2017r/NIEDZIELA/w godzinach 11.00-14.00 w Cierpiszu, Kraczkowej, Albigowej, Handzlówce, Husowie oraz Soninie  rozegrany zostanie szosowy wyścig kolarski p.n. ŁAŃCUCKI KLASYK SZOSOWY . W tym czasie na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego mogą wystąpić chwilowe utrudnienia, ponieważ ruch dla pojazdów będzie zamykany. Po przejeździe peletonu i pilota zamykającego ruch będzie przywracany. Policjanci oraz organizatorzy wyścigu apelują o zastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych zabezpieczających wyścig.

Utrudnienia mogą wystąpić na trasie wyścigu:  start ul. Potockich w Łańcucie, Br. Śniadeckich, Traugutta, droga do Wysokiej, Kraczkowa, Cierpisz ,Cierpisz Górny ,powrót do Kraczkowej , Albigowa droga W-877 ,Handzlówka ,Husów, Markowa,  Wysoka ,Sonina droga W-881 ,Sonina ,Łańcut ul. Kopernika meta przed skrzyżowaniem z ul. Bema. Jednocześnie zapraszamy do sportowego kibicowania kolarzom podczas wyścigu.

Prosimy o nie niszczenie oznakowania trasy wyścigu !!!

 

20 sierpnia 2017 r Łańcucki Klasyk Szosowy kończy Cykl Łańcuckich Wyścigów, którego organizatorem jest Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów.V Edycja Łańcuckiego Klasyka Szosowego rozgrywana jest na niezmienionej trasie Łańcut - Kraczkowa - Cierpisz - Albigowa - Handzlówka - Husów - Markowa - Wysoka - Sonina - Łańcut. Na trasie wyznaczono premie górskie na wzniesieniu Magdalenka 349,5m n.p.m. w Cierpiszu oraz na wzniesieniu Patria 434m n.p.m. w Husowie. Trasa wyścigu jest bardzo wymagająca, ale rekompensuje za to bardzo ładnymi widokami, dlatego też z roku na rok chętnych do ścigania jest coraz więcej kolarzy amatorów. Rozegrany zostanie III Wyścig o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, gdzie rywalizować będą strażacy z Polski Południowo-Wschodniej. Patronat Honorowy nad naszymi wyścigami sprawują Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar i Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza.

Zapisy poprzez system:www.kepasport.pl