Sukces łańcuckich zawodników w Mistrzostwach Świata WL w duńskim Rodby.

23-05-2014

W dniach 20-24 maja 2014r  w kompleksie sportowo rekreacyjnym Lalandia Center w Rodby – Dania odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W mistrzostwach uczestniczyło 32 reprezentacje narodowe.
Warto przypomnieć, że w Mistrzostwach Polski - Eliminacjach do Mistrzostw Świata, które
w tym roku rozegrane zostały w marcu w Tarnobrzegu, zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski w grupie wiekowej juniorów. Tym samym udowodnili, że  w Polsce nie mają sobie równych. Powołania do Reprezentacji Narodowej otrzymało, aż jedenastu zawodników klubu. Ostatecznie Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego nominował na wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Danii pięciu zawodników
W rywalizacji pań z Łańcuta nasz kraj reprezentowały siostry Marta i Monika Sroczyk,
w rywalizacji panów Paweł Porębny, Wojciech Puchalik i Andrzej Paszko. Wyjazd na mistrzostwa poprzedzony był ciężką pracę na treningach, które prowadzili trenerzy Adam i Grzegorz Bielecki. W rywalizacji końcowej; Paweł Porębny - zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w wadze do 59kg w grupie wiekowej do lat 18 wynikiem 110kg. Jest to w historii klubu drugi brązowy medal, pierwszy w 2010 roku w Killenn-Texas; USA wywalczył Grzegorz Bielecki.
 Fantastyczny start w zawodach zaliczył Andrzej Paszko, który ostatecznie zakończył rywalizację sportową  na czwartym miejscu. W wadze do 66kg w grupie wiekowej do lat 23 wynikiem 180kg poprawił o 12.5kg własny rekord Polski z mistrzostw krajowych w Tarnobrzegu. Nowy rekord Polski w kategorii wagowej juniorek do lat 23 w wadze do 52kg wynikiem 95kg ustanowiła Marta Sroczyk, mimo to w klasyfikacji końcowej uplasowała się na V miejscu. Piąte lokaty wywalczyli również: startująca w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w wadze do 57kg Monika Sroczyk wynikiem 100kg i Wojciech Puchalik startujący w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w wadze do 74kg wynikiem 150kg. Zdobyte punkty przyczyniły się znacząco do zdobycia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej  Reprezentacji Polski w grupie wiekowej subjuniorów.
Wszyscy w/w to młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy jeszcze przez wiele lat mogą być chlubą naszego miasta i kraju. Są uczniami lub absolwentami Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.
 W imieniu zawodników i Zarządu klubu za okazaną pomoc, zrozumienie i wsparcie finansowe (sponsoring) wyjazdu na Mistrzostwa Świata serdecznie dziękuję: Panom - Staroście Powiatu Łańcuckiego Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli,  Wójtom Gmin Białobrzegi Franciszkowi Masłoń i Leżajsk Krzysztofowi Sobejko oraz Pani Magdalenie Kwiecień  i   Bartoszowi Bardian z  Łańcuta.
 Szczególnie serdeczne podziękowanie kieruję do  Pana Tomasza Polesińskiego właściciela firmy ,,DUŃCZYK”.