Starosta odznaczony Medalem „Pro Bono Poloniae”

14-09-2021

Podczas obchodów 100. rocznicy utworzenia 10. Pułku Strzelców Konnych w sobotę 11 września 2021 r. w Sali Balowej Muzeum-Zamek w Łańcucie Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wręczyła Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Medale „Pro Patria” i Medale „Pro Bono Poloniae”. Tym ostatnim honorowym wyróżnieniem został odznaczony Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń.
  Medale „Pro Bono Poloniae” odebrali też Zenon Jóźwiak, Joanna Kluz, Jerzy Majka, Adam Markowski, Andrzej Markowski, Marek Markowski, Wiesław Markowski, Bogdan Wielgat, Joanna Teresa Wielgat, Wit Karol Wojtowicz. Ponadto Medalem „Pro Patria” zostali wyróżnieni przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych: Dominik Grzegorzka, Barbara Kiełb, Janusz Kosmala, Paweł Kulczycki, Paweł Paterak, Krzysztof Puziewicz, Jacques’a Wiacek i Stanisław Woźniak.

Wojewoda Ewa Leniart zwracając się do uczestników uroczystości, w przeddzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, przypomniała słowa Prymasa Tysiąclecia: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się”...

Zdjęcia i cytat ze strony internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.