Starosta Łańcucki uhonorowany za wkład w rozwój edukacji

15-11-2019

9 listopada 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbył się kolejny już, II Podkarpacki Bal Niepodległości, organizowany z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Edukacji  Nauczycieli w Rzeszowie.

Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń wziął  udział w konferencji na temat Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, poprzedzającej Bal Niepodległości.

W trakcie balu, który nawiązywał do przedwojennych imprez towarzyskich i charytatywnych, organizowanych z okazji ważnych świąt narodowych, Starosta Łańcucki  Adam Krzysztoń został uhonorowany za szczególne działania na rzecz rozwoju edukacji w województwie podkarpackim. Okolicznościowy dyplom odebrała w jego imieniu doradca metodyczny PCEN, dr Joanna Kordzikowska -  nauczyciel  I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie.

W trakcie wydarzenia miała miejsce  III Nauczycielska Lekcja Śpiewania pod patronatem dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki - Waldemara Domańskiego oraz aukcja na rzecz kombatantów AK.

jp

Fot. I.Piętak/Radio Rzeszów, J. Ustrzycki/PCEN, Starostwo Powiatowe w Łańcucie