Sport i pomoc idą w parze.

25-02-2019

24 lutego 2019 r. na hali MOSiR odbył się III Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta.

Licznie zgromadzona na trybunach publiczność mogła oglądać sportowe współzawodnictwo 5 drużyn:

- Komendy Powiatowej Policji Łańcut,
- Państwowej Straży Pożarnej Łańcut,
- Muzeum-Zamek Łańcut,
- Samorządowców Miasta Łańcuta,
- Samorządowców Powiatu Łańcuckiego.

Pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Muzeum-Zamek w Łańcucie, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Samorządowców Miasta Łańcuta, a na trzecim stopniu podium zawodnicy drużyny Samorządowców Powiatu Łańcuckiego. Dalej w klasyfikacji znalazły się drużyny Państwowej Straży Pożarnej Łańcut oraz drużyna Komendy Powiatowej Policji Łańcut. Najważniejsze jednak nie były miejsca, ale to że sportowcy zagrali w szczytnym celu. Dlatego też wszystkim zawodnikom należą się duże brawa i podziękowania za udział i emocjonującą rywalizację.

Dodatkowo podczas turnieju miało miejsce ogłoszenie wyników w  XIII Plebiscycie na Najlepszego Sportowca i Trenera Łańcuta 2018 roku. Sportowcem 2018 roku został Rafał Kulikowski - koszykarz PTG Sokół Łańcut. W sezonie 2017/2018 wywalczył wraz z drużyną II miejsce w rozgrywkach I Ligii Koszykówki Mężczyzn. Natomiast trenerem 2018 roku ogłoszono Dariusza Kaszowskiego.

Wśród wyróżnionych trenerów i sportowców znalazł się Pan dr Adam Bielecki – nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie wraz z zawodniczkami LUKS Zieloni Łańcut. Wyróżnienie w kategorii sportowiec otrzymała Marta Sroczyk, a wyróżnienie w kategorii młodzieżowiec przypadło Aleksandrze i Gabrieli Blajer.

Za całokształt działalności w sporcie łańcuckim nagrodę otrzymał Bogdan Dudek, wieloletni nauczyciel, trener siatkówki MKS Łańcut, laureat VI edycji Nagrody Starosty Łańcuckiego-Statuetki Świętego Michała Archanioła w 2007 roku.

Rozgrywkom towarzyszyły licytacje. Wśród zlicytowanych przedmiotów znalazły się m.in.: kalendarze z podpisami zawodników PTG Sokół, szalik drużyny, obrazy czy album z fotografiami Podkarpacia. Dochód z licytacji upominków został przekazany  na rzecz Seniorów Domu Dziennego Pobytu w Łańcucie.

Więcej informacji na www.przemyska.pl