Siódmy z rzędu tytuł Mistrzyni Świata dla Marty Sroczyk

21-05-2018

W dniach 14-19.05.2018 roku w Helsinki -Vantaa ; Finlandia odbyły się  Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23, Seniorów i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. W mistrzostwach udział wzięło 38 reprezentacji narodowych.

O prawo startu w Mistrzostwach Świata walczyło 7 zawodników z klubu LUKS ‘’ZIELONI” Łańcut podczas zawodów Pucharu Polaki WLK, które rozegrano w dniu 7.04.2018 roku w Puławach. Ostatecznie nominacje Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i i Trójboju Siłowego na wyjazd na mistrzostwa otrzymali: Marta i Monika Sroczyk oraz Hubert Kłak.

Oto osiągnięte wyniki reprezentantów Łańcuta:

1.Marta Sroczyk – zdobyła swój siódmy złoty medal  Mistrzostw Świata w grupie wiekowej juniorek do lat 23  w wadze do 52 kg. W rywalizacji o złoty medal pokonała Tetyanę Shlopko z Ukrainy i Iuliię Ivanovą z Rosji.

2.Hubert Kłak – wystartował w grupie wiekowej juniorów do lat 23
w kategorii wagowej do 74kg. Występ w mistrzostwach zakończył na miejscu czwartym z wynikiem 165kg.

3.Monika Sroczyk – zajęła VIII miejsce w grupie wiekowej seniorek wynikiem 92.5kg.

W imieniu własnym Zarządu klubu i zawodników za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu serdecznie dziękuję samorządowcom: Radzie i Pani wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli, Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego Van Pur w Rakszawie, staroście łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, burmistrzowi miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Szczepanowi Kozłowskiemu z Banku Spółdzielczego z Łańcuta Markowi Miezinowi dyrektorowi ZST w Łańcucie oraz osobom które udzieliły pomocy a chcą pozostać anonimowe.

Tekst i fot. Adam Bielecki