Powiatowy Konkurs z Przedsiębiorczości dla Gimnazjalistów

25-05-2017

Po raz kolejny, w bieżącym roku szkolnym spotkali się w Zespole szkół Nr 3 w Łańcucie uczniowie gimnazjów powiatu łańcuckiego. Tym razem podczas II edycji Powiatowego Konkursu z Przedsiębiorczości dla Gimnazjalistów, który odbył się 23.05.2017r.. Do Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie przybyli gimnazjaliści z Dąbrówek, Kraczkowej, Handzlówki, Rakszawy, Soniny i Zalesia. Rywalizowali oni w dwuosobowych grupach, gdzie musieli wykazać się posiadaną wiedzą rozwiązując test w części teoretycznej oraz kreatywnością, pomysłowością, dobrą organizacją i współpracą w zespole wykonując przydzielone im działania w poszczególnych pracowniach szkolnych. W ekonomicznej (gdzie jednym z zadań było prowadzenie młodzieżowego mini przedsiębiorstwa produkującego koszule męskie), reklamy (wykorzystano tu programy graficzne do tworzenia kartki pocztowej z widokiem łańcuckiego Zamku), językowej (gdzie tworzono ofertę handlową w języku angielskim zawodowym), sprzedaży, (w której uczestnicy obsługując kasy fiskalne mieli za zadanie prawidłowo wystawić paragon) oraz fryzjerskiej (zespoły wykonywali zaplanowaną fryzurę). Po wyrównanej, ale zaciętej rywalizacji wyniki konkursu ukształtowały się następująco:
I miejsce: Kamila Żuraw i Karolina Sobuś – Gimnazjum w Dąbrówkach
II miejsce: Karolina Maternia i Paweł Skomra – Gimnazjum w Kraczkowej
III miejsce: Zuzanna Witek i Dominik Stawarz – Gimnazjum w Zalesiu

II Powiatowy Konkurs z Przedsiębiorczości dla Gimnazjalistów otworzyła Pani Krystyna Gruca – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Łańcucie wraz z Dyrektorem Szkoły Jackiem Królem, który wręczył wszystkim uczestnikom upominki, a zwycięzcom nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju ZS nr 3 w Łańcucie - Ekonomik oraz Radę Rodziców. Opiekunowie młodzieży gimnazjalnej otrzymali podziękowania.
Wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji.

źródło: ZS Nr 3 w Łańcucie