Podpisano umowę na diagnostykę w łańcuckim szpitalu

09-10-2018

8 października 2018 na terenie budowy pawilonu diagnostyczno - zabiegowego w Centrum Medycznym w Łańcucie nastąpiło podpisanie umowy z firmą Voxel na prowadzenie pracowni diagnostycznej w nowym budynku. Pomimo iż część pawilonu, w której będzie się mieścić diagnostyka obrazowa jest jeszcze w trakcie budowy, zawarta umowa, już teraz pozwoli firmie Voxel na przystosowanie pomieszczeń pod swoją działalność. Jest to konieczne ze względu na specyfikę działania i gabaryty aparatury medycznej, które później byłoby niemożliwe do zrealizowania.  Umowę podpisali Prezes Centrum Medycznego w Łańcucie Łukasz Wais oraz prezes firmy VOXEL – Jarosław Furdal.

Następnie,  w Hotelu Sokół w Łańcucie odbyła się konferencja z okazji 10 lecia firmy Voxel w województwie podkarpackim. W konferencji brali udział: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Janusz Baranowski – kierownik Oddziału Higieny Radiacyjnej, Jarosław Homa – Konsultant ds. Radiologii,  starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa – Kraus, dyrektor generalny firmy Philips Marcin Bruszewski  oraz wielu znamienitych gości, w tym: naczelnicy i dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, radni powiatu łańcuckiego, wójtowie gmin w powiecie łańcuckim, , kierownictwo firmy Skanska, pracownicy Centrum Medycznego w Łańcucie, pracownicy firmy Voxel.

W trakcie trwania konferencji  Prezes Zarządu Centrum Medycznego w Łańcucie przedstawił prezentację na temat dotychczasowego rozwoju szpitala oraz przyszłych planów inwestycyjnych. Prezes firmy Voxel Jarosław Furdal zaprezentował dynamiczny rozwój pracowni obrazowych Voxel w Polsce oraz osiągnięcia jakich dokonali na przełomie ostatnich 10 lat w województwie podkarpackim a także perspektywy rozwoju firmy w przyszłości.

Konferencję zakończyła prezentacja przedstawiciela firmy Philips, przybliżając zebranym gościom  tajniki działania i zastosowanych innowacji w produkowanym przez nich sprzęcie medycznym w szczególności rezonansie magnetycznym.

CM w Łańcucie