Odznaczenia dla zasłużonych mieszkańców regionu

19-05-2026

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki postanowieniem z dnia 24 lutego 2026 r. odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz działalność społeczną Jacka Sobusia Wiceprezesa Zarządu Bispol Sp. z o.o. oraz Brązowym Krzyżem Zasługi dr Andrzeja Borcza autora książki „Obwód Łańcut SZP-ZWZ-AK w latach 1939–1945”. W poniedziałek 18 maja 2026 r. w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła odznaczenia państwowe i resortowe osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego. W uroczystości wzięli udział: Wincenty Morycz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego i Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki, który był inicjatorem podpisanych przez Wojewodę wniosków o odznaczenia państwowe. Gratulujemy wszystkim odznaczonym!
Więcej informacji na www.rzeszow.uw.gov.pl
opracował Robert Kochman