Obradował Konwent Samorządów Powiatu Łańcuckiego

08-07-2019

4 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie odbyło się posiedzenie Konwentu Samorządów Powiatu Łańcuckiego. Zebrani samorządowcy debatowali o:
➡️obowiązujących przepisach dotyczących rekompensaty za podwyżki cen prądu;
➡️realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego dotyczących ostrzegania i alarmowania ludności;
➡️opracowaniu wspólnych procedur dla powiatu i gmin dotyczących utrzymania chodników w okresie zimowym;
➡️podniesieniu świadomości mieszkańców odnośnie konieczności wykonywania szczepień ochronnych;
➡️realizacji przez Fundację SOS ŻYCIE projektu dotyczącego przesiewowych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.

Na zaproszenie przewodniczacego Konwentu starosty łańcuckiego Adama Krzysztonia przybyli wójtowie gmin: Białobrzegi - Franciszek Masłoń, Łańcut - Jakub Czarnota, Markowa - Mirosław Mac, Rakszawa - Jacek Szubart oraz Żołynia - Piotr Dudek. Miasto Łańcut reprezentował sekretarz miasta - Jarosłwa Reczek, natomiast gminę Czarna - Leszek Fidor. W spotkaniu wzięli równiez udział Powiatowy Inspektor Sanitarny - Anna Skóra, dyrektor Zarząu Dróg Powiatowych - Janusz Wolski, ekspert ds. energii - Artur Pisarczyk oraz przedstawiciele gmin zajmujacy się dostawami energii.