O zaburzeniach emocjonalnych u dzieci i młodzieży debatowano w czasie powiatowej konferencji szkoleniowej

28-05-2019

Dnia  27 maja 2019 roku, w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej im. F. Dzierżanowskiego w  Łańcucie odbyła się powiatowa konferencja szkoleniowa na temat: Zaburzenia emocjonalne u dzieci i młodzieży”. Konferencja została zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Łańcucie oraz Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego z honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego, który otwierając konferencję podkreślił ogromną potrzebę ciągłego podnoszenia kwalifikacji i wymiany informacji dotyczących działań pomocowych kierowanych do dzieci, młodzieży i ich rodzin.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy ze szkół i placówek powiatu łańcuckiego oraz zaproszeni goście.

Problematykę zaburzeń emocjonalnych przedstawili: dr Danuta Ochojska – psycholog kliniczny, psychoterapeuta, wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego; lek med. Agnieszka Holly – lekarz psychiatra, kierownik Oddziału Dziennego Przychodni dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie; mgr Ryszard Izdebski – psycholog kliniczny, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny. Dodatkowo uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z  ofertę biblioteczną Biblioteki Pedagogicznej w Łańcucie, dotyczącą tematyki konferencji, a także z ofertą  dydaktyczno-edukacyjną Wydawnictw: Brzęczychrząszcz oraz  Nowa Szkoła.

Celem konferencji było pogłębienie wiedzy oraz wymiana doświadczeń w obszarze podjętej problematyki,  w celu  podniesienia jakości i efektywności działań pomocowych udzielanych dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom.