Eliminacje Łańcuckiego Turnieju Motoryzacyjnego rozstrzygnięte

11-05-2018

Najlepszą drużyną na eliminacjach powiatowych do XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Po raz kolejny będą oni reprezentować powiat łańcucki w finale wojewódzkim.

Wczoraj uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łańcuckiego wzięli udział w eliminacjach do XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Łańcucie oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie odbył się po raz kolejny na terenie obiektów MOSiR Łańcut.

Po uroczystym otwarciu i zapoznaniu z regulaminem zawodów, uczniowie przystąpili do testu wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego. Następnie młodzież miała okazję wykorzystać praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania pojazdu do jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast pod okiem policjantów z łańcuckiej drogówki przeprowadzone zostały konkurencje: prowadzenia samochodu osobowego oraz motoroweru po torze przeszkód. 

Najlepszą trzyosobową drużyną okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Tuż za nimi uplasowała się młodzież z Zespołu Szkół Nr 2. Trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie. W kwalifikacji indywidualnej najwyższą liczbę punktów otrzymał Paweł Cichocki z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Gratulacje wszystkim uczestnikom złożyli: Barbara Pilawa-Kraus - Wicestarosta Łańcucki, dyrektor MOSiR w Łańcucie Jerzy Hałka, przedstawiciele PZM Rzeszów Janusz Ner i Janusz Sieradzki, Sylwia Zegar pracownik WORD w Rzeszowie oraz przedstawiciele Ośrodka szkolenia kierowców „CONTROL", którzy wraz z Urzędem Miasta Łańcuta ufundowali nagrody i upominki dla zwycięzców i uczestników turnieju.

Przeprowadzenie zawodów nie byłoby możliwe bez zaangażowania i pomocy ze strony pracowników: Miejskiego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie, Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Łańcucie, Platformy Edukacyjnej "EDU-CAR" z Łańcuta, Urzędu Miasta Łańcuta oraz Wojciecha Rybaka, który wraz z uczniami I LO w Łańcucie przygotował zadania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju, zawodnikom oraz ich opiekunom, Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie składa serdeczne podziękowania.

Źródło: KPP Łańcut

fot: WORD Rzeszów