Anna Sokołowska, Dyrektor PZOPP w Łańcucie, laureatką ogólnopolskiego konkursu dotyczącego folkloru własnego regionu.

19-01-2015
Uchwałą Sejmu RP rok 2014 był uznany „Rokiem Oskara Kolberga”. W 200-setną rocznicę urodzin Oskara Kolberga wyróżniony został  jego imponujący dorobek naukowo-badawczy dokumentujący polską kulturę ludową XIX wieku.  W ramach obchodów Roku Kolberga zorganizowano wiele koncertów, działań edukacyjnych, promocyjnych i wydawniczych. Z tej okazji Redakcja czasopisma „Wychowanie Muzyczne” ogłosiła ogólnopolski konkurs dotyczący folkloru muzycznego własnego regionu. Konkurs dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014”, realizowanego przez warszawski Instytut Muzyki i Tańca.Tematykę tę  podjęła Anna Sokołowska - dyrektor Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie, która została laureatką tego konkursu. W opracowanym projekcie edukacyjnym pt.: „Nad rzeszowską Jasiołką” – Kultura ludowa Rzeszowszczyzny przybliżyła historię i bogate tradycje ludowe naszego regionu. Przedstawiła badaczy regionu, a wśród nich postać Oskara Kolberga i efekty jego badań na Rzeszowszczyźnie.
Nagrodzone prace wszystkich laureatów konkursu zostały opublikowane w okolicznościowym „Kolbergowskim” numerze „Wychowania Muzycznego” (5/2014).