Aktywnie i zdrowo. Zapraszamy do udziału w konkursie.

08-10-2014
Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Mój pomysł na zdrowe i aktywne życie” organizowanego przez: Świetlicę Profilaktyczno – Wychowawczą „WZRASTANIE” i BURSĘ SZKOLNĄ w Łańcucie w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Wojewodę Podkarpackiego „Aktywnie i zdrowo 2014”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego.

CELE KONKURSU:

1. Upowszechnianie u dzieci i młodzieży aktywnych i korzystnych dla zdrowia i rozwoju form spędzania czasu wolnego.
2. Promowanie zdrowego stylu życia w zakresie odżywiania oraz fizycznej aktywności w celu zapobiegania uzależnieniom i nałogom.
3. Zachęcenie dzieci i młodzieży do podzielenia się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami na temat różnorodnych form spędzania czasu wolnego, dbania o kondycję fizyczną i zdrowie, oraz do  wyrażenia ich w formie artystycznej.
4. Kształtowanie w uczestnikach upodobań estetycznych i rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych.
5. Przygotowanie wystawy prac plastycznych.

Uczestnicy:
Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od lat 7 do 19, uczniów szkół, jak również uczestników zajęć pozaszkolnych  w różnego typu placówkach opiekuńczo – wychowawczych i kulturalno - oświatowych.

Forma i temat; plakat ukazujący zdrowe odżywianie lub aktywne i prozdrowotne formy spędzania czasu wolnego. Praca wykonana w formie plakatu może zawierać tytuł, który musi być przedstawiony czytelnie.

Technika prac jest dowolna z wyłączeniem plasteliny;
rysunek (kredką, węglem, tuszem....),
malarstwo (akwarela, farba plakatowa, tempera, akryl...),
grafika („jednostkowa”, linoryt, drzeworyt, miedzioryt...),
techniki mieszane np. collage.
Format A3 i A4.
Zachęcamy również do wykonania plakatu w technice grafiki komputerowej.
Projekt ten powinien zostać dostarczony w formie elektronicznej na płycie CD, w formacie wektorowym i niezależnie do tego w JPG (bez blokad). Wszystkie pliki powinny być zapisane w rozdzielczości 300 dpi i powinny dopuszczać możliwość zmiany skali bez straty jakości i proporcji. Płyta również musi zostać opisana danymi autora projektu grafiki komputerowej. Wydruk kolorowy na formacie A4 lub A3.

Plakaty konkursowe (maksymalnie 15 prac z jednej placówki) prosimy nadsyłać
w terminie do 17 listopada 2014 roku.

Prace powinny być opisane na odwrocie drukowanymi literami:
imię i nazwisko autora;
wiek autora; klasa;
nazwę i adres placówki, szkoły;
imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna;
telefon i adres e-mail osoby do kontaktu;
podpis i zgodę autora na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu;
praca może zawierać krótki komentarz autora (dwa zdania).

Wszystkie prace konkursowe prosimy przesyłać na adres organizatorów:

Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza „Wzrastanie” w Łańcucie ul. Ottona z Pilczy 2 37 – 100 Łańcut

Z dopiskiem: Konkurs : „Mój pomysł na zdrowe i aktywne życie”. AKTYWNIE I ZDROWO 2014

Uwagi:
- Jury powołane przez organizatorów dokona wyboru najlepszych prac i przyzna nagrody, dyplomy, wyróżnienia.
- Koszt dostarczenia pracy i przyjazdu na rozdanie nagród  pokrywa uczestnik i opiekun.
- Prace nagrodzone w konkursie zostaną zaprezentowane na wystawach w Bursie Szkolnej w Łańcucie, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, oraz w galerii na stronie internetowej