Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje

29-01-2019

Celem kampanii jest uświadomienie jak największej iczbie posiadaczy wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej, że uzywanie tego typu urządzeń jest nielegalne. Używanie wzmacniaczy powoduje zakłócenia sieci, co może skutkować brakiem możliwości połączenia się z numerami alarmowymi w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. 

Należy pamiętać że telefon komórkowy nie daje gwarancji że będzie działał w pomieszczeniach zamkniętych, szczegółnie w takich, które powoduja wytłumienie fal elektromagnetycznych. Niski poziom sygnału sieci należy zgłaszać operatorowi sieci komórkowej, a nie ulegać sugestiom, że samodzielny montaz i używanie wzmacniacza podniosą poziom sygnału. Uzywanie takiego urządzenia na własną rękę jest nielegalne. Wzmacniacze mogą być stosowane wyłącznie przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy posiadają ogólnopolską rezerwację częstotliwości. Urządzenia takie są profesjonalne, mają specjalne certyfikaty.

Pamiętaj! Zamiast łamać prawo i samemu próbować poprawić jakośc sygnału przez używanie wzmacniacza, zgłoś sie do operatora i wspólnie rozwiążcie problem. 

Więcej informacji na stronie: https://bip.uke.gov.pl/ostrzezeniawyroby-niezgodne/szkodliwe-wzmacniacze-gsm,1.html