Ogłoszenie o spotkaniu informacyjnym dla lokalnych inicjatyw

07-02-2019

Organizatorzy zapraszają na spotkanie informacyjne w piątek 15 lutego 2019 r. godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łańcucie ul. Mickiewicza 2 (I piętro).
Na terenie powiatu łańcuckiego będzie realizowany projekt Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019, który jest kontynuowany w bieżącym roku w partnerskim działaniu Fundacji Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, LGD „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacji Przestrzeń Lokalna w Błażowej.
Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności oraz promocja aktywnych postaw społecznych z zakresu realizacji oddolnych i partycypacyjnych inicjatyw w woj. podkarpackim w latach 2018-2019 dla 140 lokalnych społeczności poprzez udzielenie wsparcia informacyjnego, szkoleniowego, doradczego i finansowego dla 140 organizacji pozarządowych.
Mikrodotacje na realizację inicjatyw:
Inicjatywa jednorazowa musi być zrealizowana w okresie krótszym niż 30 dni.
Inicjatywa niejednorazowa musi trwać dłużej niż 60 dni.
Wnioskowana kwota dotacji wynosi:
- w przypadku inicjatywy jednorazowej – do 3 tys. zł
- w przypadku inicjatywy niejednorazowej – od 2 do 5 tys. zł
Wkład własny - minimum 10 % wartości wnioskowanej dotacji w postaci wkładu finansowego lub usługowego lub rzeczowego lub pracy wolontariuszy
- Limit środków przeznaczonych na dotację: 450 000 zł w 2019 roku
Szczegóły na stronie internetowej projektu: http://www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl
Koordynatorem projektu jest - Damian Zakrzewski Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” tel. 790688622, e-mail: nisko.fio@gmail.com
Projekt jest finansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Więcej szczegółów w załączonym materiale informacyjnym i na stronie http://www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl/

Uwaga nabór wniosków do konkursu trwa od 1 do 28 lutego 2019 r. ZAPRSZAMY!

2019.02.15_informacja_o_grantach_dla_lokalnych_inicjatyw.pdf
Informacja o grantach dla lokalnych inicjatyw