Dzień Samorządu Terytorialnego z wyróżnieniem dla Starosty Łańcuckiego
Uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego oraz gala XXVI edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2026” stały się okazją do uhonorowania osób i samorządów szczególnie zaangażowanych w rozwój lokalnych wspólnot oraz budowanie silnego samorządu na Podkarpaciu.
Podczas gali Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń odebrał Złotą Honorową Odznakę Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Przyznane wyróżnienie stanowi wyraz uznania za wieloletnią działalność samorządową, konsekwentną pracę na rzecz mieszkańców oraz aktywność wspierającą rozwój samorządności i współpracy lokalnej w regionie.
Tegoroczne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Farnym w Rzeszowie. Następnie uczestnicy wydarzenia wzięli udział w tradycyjnej paradzie samorządów ulicami miasta. Finałem obchodów była gala wręczenia nagród, wyróżnień i odznaczeń dla samorządowców oraz jednostek samorządu terytorialnego z całego województwa podkarpackiego.
Powiat Łańcucki reprezentował również poczet sztandarowy w składzie: Sylwia Panek, Natalia Balawejder oraz Piotr Pudło.
W gronie nominowanych podczas tegorocznej edycji konkursu znalazły się także samorządy z terenu Powiatu Łańcuckiego. Wójt Gminy Białobrzegi Franciszek Masłoń otrzymał nominacje w kategoriach „Samorząd Przyjazny Rodzinie” oraz „Sport, Turystyka, Rekreacja”. Natomiast Wójt Gminy Markowa Aleksander Cwynar został nominowany w kategoriach „Gmina – Najlepszy Wójt Województwa”, „Dziedzictwo Kulturowe” oraz „Inwestycja Roku – Gminy”.
Obecność samorządów z Powiatu Łańcuckiego w gronie wyróżnionych i nominowanych jest potwierdzeniem aktywności, zaangażowania oraz skutecznych działań realizowanych na rzecz lokalnych społeczności. To również dowód, że inicjatywy podejmowane przez nasze samorządy są zauważane i doceniane w skali całego województwa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nominowanym samorządowcom.