Zielone światło na budowę DK94 przez Łańcut.

21-04-2017

W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapadła decyzja o rozpoczęciu budowy obwodnicy Łańcuta. Minister Infrastruktury i Budownictwa daje zielone światło GDDKiA na realizację tego zadania. Koszt inwestycji zamyka się kwotą blisko 100 milionów złotych. DK 94 to bardzo ważna trasa z punktu widzenia infrastruktury drogowej o znaczeniu zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym, dlatego realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa podróżnych oraz mieszkańców.  W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza. Dokument podpisał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit. Przedstawiciele powiatu łańcuckiego  podziękowali również za wsparcie działań Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa Andrzejowi Adamczykowi.