Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie na podium w Finale Wojewódzkim XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

19-05-2016

Zdobywając I miejsce w eliminacjach powiatowych XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się 28 kwietnia 2016 roku na obiektach MOSiR w Łańcucie uczniowie klasy III w zawodzie technik pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie otworzyli sobie drogę do eliminacji wojewódzkich tego turnieju.
          W dniu 14 maja 2016 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu odbył się XX Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Patronat Honorowy nad Turniejem objęli:
•    Pani Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki,
•    Pan Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego
•    Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty
•    Pan Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla
          W Turnieju Motoryzacyjnym wzięło udział 14 drużyn trzyosobowych reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z województwa podkarpackiego. Były to drużyny z: Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Stalowej Woli, Iwonicza, Weryni, Leżajska, Łańcuta, Jarosławia, Przemyśla, Trzcinicy, Rzemienia, Rudnika n/Sanem oraz Tarnobrzegu.
          Uczestnicy Turnieju przystąpili do rywalizacji, która składała się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym, znajomości obsługi pojazdów samochodowych, a także historii motoryzacji.
Po rozwiązaniu testów, uczestnicy Turnieju przystąpili do części praktycznej, która składała się z :
1.      Przygotowania pojazdu do jazdy.
2.      Jazdy sprawnościowej motorowerem.
3.      Jazdy sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarta.
4.      Pierwszej pomocy przedmedycznej.
 Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie reprezentowali uczniowie:
1.    Augustyn Jan kl. III b TPS
2.    Kuźniar Tomasz kl. III b TPS
3.    Tęcza Patryk kl. III b TPS
Po końcowym podliczeniu wyników uczniowie naszej szkoły drużynowo zdobyli III miejsce na XIV startujących reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – Zespół Szkół w Iwoniczu
II miejsce – Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
III miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie
Drużynę do Turnieju przygotowali: mgr Piotr Augustynowicz i mgr inż. Lesław Kiełb
Organizatorami Turnieju byli:
1.    Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie