XXXIII Konkurs Matematyczny im. Jana Marszała

17-11-2017

To już  XXXIII  Konkurs Matematyczny im. Jana Marszała.  Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim, w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie  najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych: klasa I, klasa II i klasa III, w trzech etapach: szkolny, powiatowy i wojewódzki.
Patronem konkursu jest Jan Marszał, nauczyciel matematyki I LO w Łańcucie, wspaniały pedagog, wychowawca wielu olimpijczyków . Zmarł w 1980 r. na stanowisku pracy, do końca oddany matematyce i swoim uczniom.
Twórcą konkursu jest dr Eugeniusz Śmietana, wieloletni nauczyciel matematyki w I LO w Łańcucie. Obecnie organizacją konkursu zajmują się  nauczyciele matematyki w I Liceum: Aldona Stolarska-Ferenc, Monika Wyczarska, Karolina Kochmańska i Dariusz Gwizdak, przy wsparciu Dyrektora Roberta Szury oraz władz Powiatu Łańcuckiego.

W  obecnej edycji konkursu wzięło udział ok. 900 uczniów – pasjonatów matematyki z 23 powiatów województwa podkarpackiego. W dzisiejszych zmaganiach finałowych w szranki stanęło 137  uczestników.

Uroczyste zakończenie wraz z ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród oraz szczególnym uhonorowaniem patrona konkursu odbędzie się 16 lutego 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.