XVI Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę

28-07-2017

XVI Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę będzie trwała od 30 lipca do 4 sierpnia 2017 r. i rozpocznie się w niedzielę od Mszy Świętej o godz. 8.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie przy ul. Farnej 20. Patronat nad pielgrzymką, jak co roku objął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który po raz kolejny uczestniczy w pielgrzymowaniu na rowerze razem z ponad stu czterdziestoosobową grupą osób, w wieku od 6 do 78 lat.
W ciągu pięciu dni pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem Powiatu Łańcuckiego pokonają trasę około 360 km. Odwiedzą oni na pątniczym szlaku takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.
W czwartek 4 sierpnia br. o godz. 17.30 w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie sprawowana Msza Święta przez dwóch księży: ks. Rafała Borcza (Łańcut-Fara) kapelana pielgrzymki i ks. Tadeusza Rząsę (Dwernik). Kapłani oprócz tego, że będą ponosić wszystkie trudy rowerowego pielgrzymowania, to także będą w każdym dniu sprawować Eucharystię i służyć opieką duchową. Tegoroczne rekolekcje w drodze prowadzone będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE”.
Na piątek 5 sierpnia br. dla większości został zaplanowany powrót autokarem do Łańcuta. Jednakże, tak jak i w minionych latach, znajdzie się grupa kolarzy, którzy będą wracali na rowerach z Częstochowy do Łańcuta i to nawet w ciągu jednego dnia.

Organizatorem pielgrzymki jest Mariusz Sroczyk z Krzemienicy, wspierany przez Edwarda Krauza organizatora czternastu dotychczasowych pielgrzymek a od czterech lat emerytowanego pracownika Starostwa Powiatowego w Łańcucie. Organizatorzy przypominają o obowiązku korzystania z kasku rowerowego podczas jazdy na rowerze i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważnym elementem dbania o bezbieczeństwo zdrowotne będzie dostarczanie organizmowi odpowienich minerałów, o które zadbał sponsor, przekazując wydobywaną z Doliny Popradu specjalną wodę Raj Tatr.

Robert Kochman

Kliknij, aby pobrać szczegółowy program XVI Powiatowej Pielgrzymki Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę wraz z przydatnym zestawem pieśni i modlitw pielgrzyma, które można wydrukować i złożyć w małą podręczną książeczkę.

Pliki do pobrania

2017.07.30_program_16_ppr_lancut_jasna_gora.pdf
Program XVI Powiatowej Pielgrzymki Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę