XV Rodzinny Piknik Integracyjny świętem radości.

25-07-2016

Żar lejący się z nieba nie przeszkodził uczestnikom XV Rodzinnego Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych z udziałem uczestników Światowych Dni Młodzieży z Gabonu i Francji w doskonałej zabawie.

Gościnne boiska Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie pomieściły wszystkich chcących wziąć udział w doskonałej zabawie.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Prócz zabaw na licznych "dmuchańcach" mogły zapoznać się z pracą Policji i Straży Pożarnej, a nawet samodzielnie "ugasić pożar".

Oglądając występy na scenie, można było skosztować smakołyków kuchni regionalnej, zrobić sobie twarzową fryzurę lub skorzystać z dobrodziejstwa masażu. Licznie zaprezentowały się instytucje wspierające osoby niepełnosprawne.

Scenę wzięły we władanie zespoły folklorystyczne z łańcuta i ziemi przemyskiej a pokaz ZUMBY porwał do żywiołowego tańca, do którego dołączyli goście z Gabonu.

Wieczór zakończył występ zespołu KYCIE, przy którego dźwiękach zebrani ruszyli do tańca.

Organizatorami Piknku byli: Polski Związek Niewidomych Koło w Łańcucie, Powiat Łańcucki, Miasto Łańcut, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie.

Patronatem honorowym imprezę objęli:abp Adam Szal - Metropolita Przemyski, Kazimierz Gołojuch - Poseł na Sejm RP oraz Maciej Szymański - Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON