Wyciskali sztangę leżąc w Warszawie

16-02-2017

Szóstka uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie pod kierownictwem dra Adama Bieleckiego uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Stylem Klasycznym, które były Eliminacjami do Mistrzostw Świata Killeen-Texas, USA 2017. Zawody były rozgrywane w dniach 11-12 luty 2017 r. na obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "ZIELONI ŁAŃCUT" przy ZST w Łańcucie wystartowali w grupie wiekowej seniorów w kategoriach ustalonych przez Światową Federację IPF.
   Reprezentanci Powiatu Łańcuckiego zdobyli następujące miejsca:
1) Marta Sroczyk – zdobyła drugie miejsce w wadze do 52 kg ustępując jedynie miejsca bardzo utytułowanej seniorce Mistrzyni Paraolimpijskiej Justynie Kozdryk;
2) Monika Sroczyk – zwyciężyła w kategorii wagowej do 57 kg w grupie wiekowej seniorek;
3) Aleksandra Trojnar – wywalczyła trzecie miejsce w wadze do 63kg. W swojej grupie wiekowej byłaby pierwsza;
4) Hubert Kłak – zdobył drugie miejsce w wadze do 74 kg, ustępując pierwsze miejsce bardzo utytułowanemu seniorowi Adamowi Balawejder;
5) Andrzej Paszko – ukończył zawody na miejscu piątym. Decyzją trenera Kadry Polski startował w wyższej kategorii wagowej do 74 kg. Zwykle startuje w wadze do 66 kg i tu zważywszy na uzyskany wynik byłby pierwszy;
6) Karol Budziwół – ukończył zawody na miejscu szóstym.
  Decyzją Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego zawodnicy Klubu "LUKS ZIELONI" zostali nominowani do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. Są to następujący zawodnicy:
1) Aleksandra Trojnar – juniorka do lat 18 kat. wagowa do 63kg;
2) Marta Sroczyk – juniorka do lat 23 kat. wagowa do 52kg;
3) Monika Sroczyk – seniorka kat. wagowa do 57kg;
4) Andrzej Paszko – junior do lat 23 kat. wagowa do 66kg;
5) Hubert Kłak – junior do lat 23 kat. wagowa do 74kg;
6) Karol Budziwół – junior do lat 23 kat. wagowa do 83kg.

W imieniu Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańk, Sekretarz Generalny PZKF i TS wręczył podczas zawodów okolicznościowe dyplomy dla ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Świata: Marty Sroczyk, Michała Kojder i Karola Budziwół.
   Gratulacje dla sportowców, którzy przyzwyczaili nas do swoich osiągnięć. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z ich ciężką pracą pod okiem trenera Adama Bieleckiego przy wsparciu ich rodziców. Za systematyczne wspieranie sportowców podziękowania należą się Radzie i Zarządowi Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrzowi Miasta Łańcuta, a także Państwu Annie i Marcinowi Czyrkom właścicielom firmy MAFiK i MARLO.