Wizyta wojewody podkarpackiego w sali edukacyjnej "Ognik"

18-05-2016

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart odwiedziła dziś salę edukacyjną „Ognik” która działa przy Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie. Jest to jedyna tego typu placówka na  Podkarpaciu. Wojewoda spotkała się m.in. z grupą dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wacława Nycza z Soniny, która w tym czasie uczestniczyła tam w zajęciach edukacyjnych. „Ognik” w Łańcucie cieszy się dużym zainteresowaniem. Każde z dzieci otrzymuje certyfikat "Dzielny Mały Strażak". 2000 uczestnikiem został Marcel Piątek z sonińskiej szkoły.
„Ognik” ma na celu przede wszystkim edukację dzieci z zakresu podstaw ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie wiedzy oraz poprawę bezpieczeństwa pożarowego. Sala powstała w ramach programu „Bezpieczna +”, dzięki staraniom komendanta powiatowego PSP w Łańcucie przy współpracy komendanta wojewódzkiego PSP i m. in. wojewody podkarpackiego. Wojewoda podkarpacki otrzymała od Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie okolicznościową statuetkę za pomoc i wsparcie działań związanych z uruchomieniem oraz realizacją zajęć dydaktycznych w Sali Edukacyjnej "Ognik". Odwiedziła również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

fot. KP PSP Łańcut