Wizyta Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki

09-04-2018

Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki odwiedził 9 kwietnia 2018 r. Powiat Łańcucki. Głównym punktem wizyty było spotkanie na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych. Już niebawem długo oczekiwana inwestycja zostanie zakończona i funkcjonalne wnętrza  będą służyć mieszkańcom.

W spotkaniu wzięli udział Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus oraz Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Łańcucie Danuta Ozga.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie  została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 3.300.000 PLN przy  wartości inwestycji: 7 mln 199 tys. 1 zł 53 gr.

Inwestycja zakłada wybudowanie sali sportowej o powierzchni 253,4 m kw. Wewnątrz hali będzie pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, nożną halową, siatkówkę oraz dwa boiska treningowe do siatkówki. Hala sportowa będzie wyposażona w szatanie umywalnie, sanitariaty, pokoje trenerskie i administracyjne, pomieszczenia gospodarcze oraz na poddaszu znajdzie się miejsce na salę gimnastyczną z możliwością wykorzystania na pomieszczenia siłowni. Łączna kubatura nowopowstającego budynku wyniesie 19 100 m sześciennych, powierzchnia zabudowy 1 644,30 m kw. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.