VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów

18-12-2017

14 grudnia 2017 roku odbyła się VIII edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów „Culture Twister”. Organizatorami tego przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego łańcuckiego Ekonomika: p. Sylwia Dubiel, p. Magdalena Krowicka oraz p. Joanna Bieniasz. Tegoroczny konkurs miał miejsce w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego. Konkurs otworzyła Pani Barbara Pilawa-Kraus wicestarosta łańcucki.

Tegoroczna edycja konkursu obejmowała takie zagadnienia jak: społeczeństwo, życie codzienne, symbole narodowe, święta, miary i wagi, podział administracyjny, stolice, języki, flagi, religia, waluta, geografia oraz szkolnictwo. Arkusz składał się z 50 pytań, a do zdobycia było 69 punktów. O główne nagrody rywalizowało 24 gimnazjalistów z 13 gimnazjów.

Oto laureaci VIII edycji konkursu:

1 miejsce -  Szymon Frączek z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie

2 miejsce – Kacper Sawicki z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie

3 miejsce – Oliwia Wajda z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie

wyróżnienie – Wiktoria Puchała z Gimnazjum w Markowej

W czasie konkursu odbyła się konferencja dla nauczycieli języka angielskiego na temat egzaminu ósmoklasisty, przygotowana przez przedstawicielkę wydawnictwa OXFORD UNIVERSITY PRESS, panią Urszulę Kiliańską-Flis. Natomiast gimnazjaliści po zakończeniu testów mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji pani Beaty Krawiec z księgarni Nova w Łańcucie. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z trendami w czytelnictwie. Niesamowicie barwna osobowość pani Beaty oraz jej wiedza, zainspirowała gimnazjalistów do poszukiwań ciekawych nowości wydawniczych. Po poczęstunku nastąpiło rozdanie nagród oraz wręczenie dyplomów, zarówno uczniom jak i ich opiekunom.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom. Let’s twist the culture next year!

fot. ZS Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie