VI Targi Pracy w Łańcucie

30-04-2016

W dniu 21 kwietnia 2016 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie już po raz szósty odbyły się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łańcucie. Impreza tradycyjnie już cieszyła się dużym zainteresowaniem społecznym - odwiedziło ją  kilkaset osób.
   W   VI Łańcuckich Targach Pracy uczestniczyło 80 firm z branży metalowej, meblarskiej, mechanicznej, gastronomicznej, budowlanej, edukacyjnej, ubezpieczeniowej, medycznej, handlowej, ochroniarskiej głównie z terenu powiatu łańcuckiego  a także przeworskiego i Rzeszowa. Na osoby bezrobotne i poszukujące pracy czekało około 150 krajowych ofert pracy  na następujące stanowiska:  doradca klienta, instruktor tańca towarzyskiego, instruktor fitness, pracownik ochrony z orzeczeniem o niepełnosprawności, pracownik gospodarczy z orzeczeniem o niepełnosprawności, sprzątaczka z orzeczeniem o niepełnosprawności, pracownik gospodarczy, sprzątaczka,fotoreporter, dziennikarz, grafik komputerowy, programista PHP,  pracownik biurowy, menager- przedstawiciel ubezpieczeniowy, monter instalacji sanitarnych, sprzedawca, magazynier, doradca finansowy, nauczyciel wspomagający, tyflopedagog, pomoc wychowawcy, opiekun dzieci do lat trzech, oligofrenopedagog, tynkarz, murarz, zbrojarz, malarz- szpachlarz, płytkarz, dekarz, pracownik do dociepleń, kierowca kat.C, kierowca kat. C+ E, kierowca kat. B, kierowca kat.D, operator koparki, brukarz, monter konstrukcji stalowych i aluminiowych, blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, mechanik samochodowy, elektromechanik samochodowy, przedstawiciel handlowy, operator dźwigu samojezdnego, spawacz (różne metody), technolog produkcji, kontroler jakości, księgowy, pracownik produkcji, pracownik utrzymania ruchu, operator maszyn, pracownik magazynowy, tokarz, szlifierz, ślusarz, frezer, specjalista ds. sprzedaży, pracownik biura obsługi klienta, operator maszyn CNC, kierownik projektu, kierownik do spraw kluczowych projektów, konstruktor, operator tłoczni, inżynier produkcji, kontroler jakości, handlowiec ze znajomością języka niemieckiego, szwaczka, prasowaczka, spedytor- handlowiec, spedytor międzynarodowy, sprzedawca w sklepie internetowym,kucharz, kelner, recepcjonista, pomocnik piekarza, pracownik fizyczny w sklepie spożywczym, pracownik działu kadr, lektor języka angielskiego, tapicer meblowy, pracownik marketu, konsultant telefoniczny, pracownik szklarni, pracownik w rolnictwie, funkcjonariusz celny, pracownik biurowy- fakturzysta, opiekun osób starszych, telemarketer, hostessa, pracownik inwentaryzacji, rehabilitant, fizjoterapeuta, konserwator, elektryk.
      Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie  przedstawił ponad 200 ofert pracy w ramach sieci EURES dla spawaczy, mechaników, monterów, malarzy, elektryków, elektroników, pracowników
w rolnictwie, opiekunów osób starszych, kucharzy, kelnerów, kierowców.
        Organizowane corocznie Targi wpisały się w kalendarz działań Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie i są jedną z najbardziej uznanych i  przydatnych form prowadzenia pośrednictwa pracy.  Ich celem jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu między pracodawcą a osobami poszukującymi pracy, stworzenie okazji do przedstawienia wzajemnych wymagań i oczekiwań.  Od sześciu lat impreza  coraz lepiej służy mieszkańcom naszego powiatu  i pobudza lokalny rynek pracy. Zwiększająca się liczba  wystawców, uczestników, konsultantów, ofert, możliwości nawiązywania przez bezrobotnych kontaktów z pracodawcami a także propozycje pracy utwierdzają organizatorów w przekonaniu, że Łańcuckie Targi Pracy są  imprezą, która przekłada się na wymierny efekt w postaci wzrastającej liczby osób zatrudnionych w powiecie.
Organizatorzy Targów serdecznie dziękują wszystkim wystawcom, zaproszonym gościom, osobom bezrobotnym, poszukującym pracy oraz wszystkim instytucjom, które włączyły się
w organizację tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, ze doświadczenia wyniesione z udziału w Łańcuckich Targach Pracy zaowocują w przyszłości kolejnymi wspólnymi działaniami na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Tekst Małgorzata Wajda PUP w Łańcucie

fot. Robert Kochman