Umowa o dofinansowanie projektu pn. „Wsparcie szkolnictwa ogólnokształcącego w Powiecie Łańcuckim”

22-06-2018

W dniu 22 czerwca 2018 r. Starosta Łańcucki - Adam Krzysztoń oraz Wicestarosta Łańcucki - Barbara Pilawa-Kraus przy kontrasygnacie Skarbnika Stanisława Barnata, podpisali z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie umowę na dofinansowanie projektu pn. „Wsparcie szkolnictwa ogólnokształcącego w Powiecie Łańcuckim”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działania 9.2 Poprawa jakości kształcenia ogólnego, Osi priorytetowej IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie. Całkowita wartość projektu wynosi 998 847,04 zł, z czego dofinansowanie wynosi 948 904,68 zł. Okres realizacji projektu to 03.09.2018 r. do 30.06.2020 r.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w 2 liceach ogólnokształcących Powiatu Łańcuckiego w okresie do 30.06.2020 r. w celu wzrostu kompetencji (kluczowych) min. 430 uczniów i min. 68 nauczycieli.

Przewidziane formy wsparcia dla uczniów: zajęcia wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego, kółka zainteresowań z matematyki, języka angielskiego, biologii, fizyki, chemii, informatyki, szachowe oraz warsztaty z zakresu symulacji biznesowych, umiejętności uczenia się, technik autoprezentacji.

Formy wsparcia dla nauczycieli: szkolenia/kursy z zakresu: E- nauczyciel (kompetencje cyfrowe), metod eksperymentu, technik aktywnego uczenia się, neurodydaktyki, mediacji szkolnych, ARCIGIS Desktop, autoprezentacji, GeoGebry, MOODLLA.

Ponadto, dla szkół objętych wsparciem w ramach projektu zostanie zakupione doposażenie, w tym: sprzęt komputerowy, tablice multimedialne, pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczych (biologiczna, chemiczna, fizyczna) na łączną kwotę 412 842,54 zł.