Trwa XV Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę.

10-08-2016

W dniu 7.08.2016 rozpoczęła sie jubileuszowa XV Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę. Pielgrzymi po uczestnictwie w Mszy Św. i błogosławieństwie udzielonym przez ks. Marka Kapłona, wyruszyli w trasę , gdzie do przejechania mają około 360 km. Przyjazd do Częstochowy planowany jest na dzień 11.08.2016, gdzie wszyscy uczestnicy pielgrzymki będą brać udział w wspolnej Eucharystii, a wieczorem w Apelu Jasnogórskim.

Podczas pieciu dni na pątniczym szlakui odwiedzą oni takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

Powrót  planowany jest na piątek 12.08.2016, częsć najbardziej wytrwałych pielegrzymów wraca do Łańcuta rowerami w ciagu jednego dnia.