Trwa remont ul. 29 listopada w Łańcucie

26-10-2016

W ramach prac zostanie wykonana podbudowa drogi i nowa nawierzchnia na odcinku od Szkoły Podstawowej nr 3 do ul. Skotnik. Naprawy obejmą także nawierzchnię chodnika wraz z wymianą krawężników oraz remont przepustu."Koszt zadania po przetargu wynosi ponad 740 tys., z czego 582 tys. zł to dotacja Skarbu Państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Około połowy środków na wkład własny pokrywa Miasto Łańcut" – podaje Janusz Wolski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie. Roboty wykonuje firma Budimex. "Na większości odcinka remontowanej drogi zrobiony został chodnik i położone krawężniki. Na ukończeniu jest już przepust. Przy Szkole Podstawowej nr 3 jak na razie brak chodnika, ponieważ prace na tym odcinku wykonywane są tylko na weekendach ze względu na funkcjonowanie szkoły. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zostanie położony asfalt. Ukończenie prac planowane jest na koniec listopada" – komentuje Janusz Wolski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie. Na czas prac, na remontowanym odcinku drogi funkcjonuje specjalnie przygotowany objazd.
TV Łańcut, fot. Piotr Dubiel