Szpital w Łańcucie otrzyma ok. 10 mln zł z RPO

17-09-2017

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał dotację około 10 mln zł na rozbudowę szpitala w Łańcucie - taką dobrą informację przekazał Wicemarszałek Stanisław Kruczek mieszkańcom powiatu i uczestnikom uroczystych obchodów Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego, którzy w niedzielę 17 września 2017 r. zebrali się na łańcuckim rynku.

Złożony przez "Centrum Medyczne w Łańcucie" sp. z o.o. wniosek w wyniku postępowania konkursowego otrzymał 56 punktów i pozytywną ocenę dla projektu pn. "Rozbudowa szpitala o oddział anestezjologii i intensywnej terapii i blok operacyjny oraz pozostałych oddziałów". Całkowity koszt tej planowanej inwestycji wynosi 49 mln 464 tys. 740 zł 83 gr., w tym dotacja ze środków unijnych wynosi 9 mln 998 tys. 951 zł 72 gr.

Na 15 projektów, które otrzymało dofinansowanie, wniosek "Centrum Medycznego w Łańcucie" sp. z o.o. znalazł się na czwartym miejscu na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Mamy nadzieję, że pozyskane dofinansowanie pozwoli w najbliższym czasie rozpocząć rozbudowę szpitala powiatowego o pawilon diagnostyczno - zabiegowy wraz z blokiem operacyjnym.