Świąteczne życzenia od przedszkolaków

26-03-2018

W poniedziałkowy poranek, pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie odwiedzili mili goście. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny  w Łańcucie wraz z wychowawczynią i siostrą dyrektor przybyły aby złożyć świąteczne życzenia i przybliżyć znaczenie oraz symbolikę tradycyjnych produktów wielkanocnego stołu.

W krótkim programie artystycznym przedszkolaki przypomniały, dlaczego na wielkanocnym stole nie może zabraknąć baranka, święconego jajka, drożdżowej baby, bukszpanu czy chrzanu, "który niezbyt smakuje dzieciom", a radosne piosenki o Zmartwychwstaniu wprowadziły  świąteczną atmosferę. Na ręce starosty oraz wicestarosty łańcuckiego mali artyści przekazali życzenia oraz przepięknie pachnące i wyglądające: babkę i baranka.

Dziękując przedszkolakom za życzenia i występ, starosta łańcucki Adam Krzysztoń podkreślił wagę poddtrzymywania tradycyjnych świątecznych zwyczajów i przekazywania ich najmłodszym od najwcześniejszych lat.

Na zakończenie dzieci obdarowane zostały łakociami łańcuckiego producenta -firmy ARGO, a wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkową fotografię.