Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

18-11-2016

16 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znaleźli się także wybitni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łańcuckiego.

Stypendia przyznane zostały uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Dyplomy potwierdzające fakt bycia stypendystą z rąk Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego odebrali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  Powiatu Łańcuckiego:

Adrian Ulman uczeń klasy trzeciej Technikum im. Jana Inglota w zawodzie technik geodeta Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie,

Anna Wojtas uczennica klasy trzeciej Liceum - klasa policyjna, Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie,

Rafał Paczocha uczeń klasy czwartej Technikum w zawodzie technik informatyk  Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie,

Monika Michna uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie,

Paulina Jakielaszek uczennica klasy trzeciej Technikum w zawodzie technik ekonomista Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie,

Izabela Kluz uczennica klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie.

Młodzież swoim staraniem dowiodła, że zdobywanie wiedzy i ćwiczenie umiejętności jest tym, w co warto inwestować. Otrzymane stypendia pozwolą na zakup specjalistycznych wydawnictw, potrzebnego do nauki sprzętu czy opłacenie udziału w kursach.  Wszystkim wyróżnionym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy tym bardziej, że stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać tylko jeden uczeń z danej szkoły.