Rusza Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci.

08-02-2018

Już za kilka dni rusza rejestracja na nowy projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, który jest wynikiem podpisania umowy o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim - Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

Bezpłatne zajęcia odbywające się w Rzeszowie oraz czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli),  przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zakres merytoryczny zajęć „Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego” będzie tożsamy z podobnymi zajęciami uniwersytetów dziecięcych prowadzonymi na całym świecie, za czym idzie także z prowadzonym do 2018 roku przez Fundację, zajęciami w ramach projektu „Politechniki Dziecięcej”.
Zapisy online na stronie internetowej rozpoczną się 12 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 19 lutego do godziny 23.59.59. Więcej informacji na stronie https://dolina-wiedzy.pl/dut/

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady, pokazy z interesującymi eksperymentami inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Jak podczas wszystkich projektów i zajęć, tak i teraz organizatorzy zadbali o interesujące tematy. Studenci DUT zostaną m.in. tzw. mythbustersami, czyli pogromcami mitów, a zmierzą się ze „złotym mitem”. Podczas zajęć będą odkrywać świat widziany w podczerwieni i ultrafiolecie, dowiedzą się ile dziur ma trójkąt Sierpińskiego, poznają Krzywą Kocha, która kocha chmury, Smoka Hemingwaya, który zieje ogniem oraz zapatrzą się w kosmiczny Zbiór Julii. Ponadto wspólnie z prowadzącymi odpowiedzą na pytanie czy da się wydrukować człowieka, jak zrobić swój kalkulator i czy antygrawitacja istnieje.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa

Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację w całym województwie wynosi już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila lub pod nr tel. 17 888 60 03.

Serdecznie Zapraszamy