Przelali krew miarą swoich czasów

05-03-2018

W minioną sobotę, 3 marca br. Klub HDK przy Starostwie Powiatowym w Łańcucie "Łańcucka Kropelka" zorganizował akcję krwiodawczą, włączając się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tą akcją Starostwo Powiatowe w Łańcucie włącza się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oczekujący na oddanie krwi, w budynku Centrum Komunikacji mogli zapoznać się z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych oraz porozmawiać z żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygardy Obrony Terytorialnej.

Do udziału w akcji zarejestrowało się ponad 40 osób. Po przeprowadzeniu ankiety i wykonaniu badań, krew oddało 16 osób. Zebrano 7 200 ml krwi. Wśród chętnych do oddania krwi można było zauważyć utytułowanych łańcuckich sportowców, samorządowców oraz liderów lokalnej społeczności.
Dziękujemy wszystkim przybyłym oraz tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania akcji i pomagali w jej przeprowadzeniu.