Przedstawiciele powiatu łańcuckiego z wizytą w Perl

03-10-2017

Na zaproszenie dyrektora wielokulturowej szkoły w Perl w Niemczech Deutsch-Luksemburgisches-Schengen-Lyzeum, Pana Volkera Staudta, delegacja powiatu łańcuckiego oraz miasta Łańcuta pod przewodnictwem Wicestarosty Łańcuckiego Pani Barbary Pilawa-Kraus, wzięła udział w obchodach 10-lecia jej działalności. Volker Staudt wraz z niemiecką delegacją gościł na Ziemi Łańcuckiej w czerwcu br. inicjując  rozmowy na temat współpracy pomiędzy Deutsch-Luksemburgisches-Schengen-Lyzeum, I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie oraz Szkołą Podstawową Nr 4 w Łańcucie. Delegacja w składzie: Barbara Pilawa-Kraus - wicestarosta łańcucki, Grzegorz Paczocha - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Łańcuta, Robert Szura - dyrektor I LO, Anna Jęczalik-Jabłońska - dyrektor SP Nr 4, Joanna Kordzikowska - nauczyciel I LO oraz Beata Kucaj - nauczyciel SP Nr 4 mieli możliwość odwiedzenia  szkoły, która należy do najbardziej nowoczesnych  w Europie. Zwiedzili również okolice miasta Perl oraz Luxemburg.  Obie strony zdają sobie sprawę, że wymiany międzynarodowe młodzieży pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę o świecie i innych kulturach, zdobyć nowe doświadczenia, ale i udoskonalić szeroko rozumianą edukację. Najprawdopodobniej już w grudniu grupa łańcuckich uczniów odwiedzi szkołę w Perl, natomiast wiosną przyszłego roku będziemy gościć na Ziemi Łańcuckiej  młodzież  niemiecką.