Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie

15-06-2018

Trzydziestu uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łańcuckiego uczestniczyło 13 czerwca 2018 r. w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sejmie, organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu pod patronatem honorowym Pana Posła Kazimierza Gołojucha w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Żołyni.

Konkurs otworzył Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP wraz z  Barbarą Pilawa Kraus wicestarostą łańcuckim, Andrzejem Benedykiem Wójtem Gminy Żołynia oraz Stanisławem Pankiem Dyrektorem Zespołu Szkół w Żołyni.

Konkurs poprzedził wykład poświęcony historii polskiego parlamentaryzmu oraz trybu ustawodawczego poprowadzony przez Ireneusza Nowaka z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Następnie uczniowie rozwiązywali test wiedzy o sejmie.

Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców: Pierwsze miejsce zajął Maksymilian Wojnar z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, drugie Karolina Ilasz z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół  Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, trzecie Bartosz Bardian także z I LO w Łańcucie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. Gospodarzowi konkursu – Zespołowi Szkół w Żołyni składamy podziękowania za serdeczne przyjęcie gości oraz pomoc w organizacji konkursu.