Ośrodek Wsparcia w Korniaktowie Pd. otwarty

23-11-2017

Zakończona została Budowa Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych w Korniaktowie Południowym.
Koszt realizacji tej inwestycji to kwota ok. 2 000 000 zł, Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 1 453 000 zł.
Ośrodek przeznaczony jest dla osób w wieku 60+, nieczynnych zawodowo, z różnymi dysfunkcjami, które powodują, że wymagają one wsparcia w zaspokajaniu codziennych potrzeb.
Ośrodek będzie zapewniał rehabilitacje i usprawnianie fizyczne, zajęcia kulturalno-oświatowe, zajęcia rekreacyjne, opiekę pielęgniarską i psychologiczną, pomoc w rozwiązywaniu problemów życia codziennego.
Pensjonariusze ośrodka będą mieli zapewnieni przez gminę dowóz do ośrodka  z miejsca zamieszkania i z powrotem oraz posiłek (obiad).
Ośrodek będzie czynny  w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Ośrodek Wsparcia rozpocznie swoją działalność od 1 stycznia 2018 r.

UG Białobrzegi